RC Šemberka

Spolek vznikl na jaře 2016 z iniciativy poříčanských maminek, které mají chuť se zapojit do komunitního života v obci a spoluvytvářet místo, které bude k dispozici především maminkám s malými dětmi, ale také celým rodinám.
Od dubna nabízíme pravidelné volnočasové aktivity pro děti od těch nejmenších po mladší školní věk, těhotné a maminky po porodu, poradneství v oblasti kojení a péče o miminko, jednorázové přednášky na související témata.a další.
Náš provoz byl přerušen na konci loňského školního roku přerušen, jelikož chyběl prostor, kde bychom se mohly scházet. 
Na podzim roku 2016 jsme získaly místnost v poříčanské Sokolovně, kde nyní nabízíme pravidelný program a prostor, kde se mohou pravidelně setkávat maminky z Poříčan a okolí. 

 

 

S kým se v Šemberce potkáte

Marika Pithartová

Lektorka  Kroužku, poradenství v oblasti kojení a péče o děti

 

Jsem máma tří děti, původní profesí zdravotní sestra a v současné době se věnuji laktačnímu poradenství, kurzům nošení dětí v šátku a celkově podpoře žen od těhotenství až po rodičovství. Sama jsem rodinné centrum navštěvovala už jako čerstvá maminka a touha založit místo pro pravidelná setkávání maminek s malými dětmi rostla s odstěhováním z rodného města, čímž jsme s rodinou přišli o častý kontkat s našimi přáteli i rodinou. Věřím, že v Šebmerce najdou maminky to, co jsem našla kdysi v rodinném centru já, tedy podporu, příležitost k vzájemnému setkávání a seznámení se s fajn s lidmi.
 
 
Barbora Krankusová
psycholožka, lektorka besed pro rodiče
 
Vystudovala jsem psychologii a absolvovala výcvik v hlubinně dynamické psychoterapii. Jsem maminkou tří malých dětí. V současnosti jsem na rodičovské, částečně také lektoruji programy pro děti a besedy pro rodiče. Zájmů mám mnoho, mezi hlavní patří setkávání se zajímavými lidmi.

 

 

Alena Trnková

Lektorka přírodovědného kroužku

Pár informací o mně : Před mateřskou dovolenou jsem učila na Gymnáziu Čakovice biologii a matematiku, mé zájmy jsou příroda, turistika, matematika. V současné době věnuji převážnou část volného času svým dětem.